KONFERENCE BUDOUCNOST EVROPSKÉHO ZEMĚDĚLSTVÍ

Konference Budoucnost evropského zemědělství 2021 se koná již příští středu 1. prosince. Vzhledem k aktuální situaci proběhne konference online formou. Celou konferenci budete moci sledovat živě prostřednictvím streamu. Přihlaste se na FB událost zde: https://www.facebook.com/events/238417451509684

Pravdivě o zemědělství a Dánsku

Právě jsem se vrátil z třídenní studijní cesty Zemědělského výboru Evropského parlamentu do Dánska. Se čtyřmi dalšími poslanci výboru jsme navštívili několik podniků a institucí. Píši jen o tom, co mě zvlášť zaujalo, vynechávám detaily. Dánsko je zemí, jejíž vývoz zemědělských produktů tvoří téměř čtvrtinu zisku z exportu. Z něj dvě třetiny tvoří vepřové, mléko […]

Zdražování potravin bude pokračovat – Beseda Nové republiky (video 01:06:53)

Odborníci na zemědělství, výrobu a distribuci potravin a její marketing Ing. Zdeněk Jandejsek, CSc. – člen a bývalý předseda České agrární komory a Ing. Jarmila Dúbravská, členka zemědělského výboru Rady Evropy byli hosty další Besedy Nové republiky na téma „Zdražování potravin bude pokračovat“. Moderoval europoslanec a člen zemědělského výboru Evropského parlamentu MUDr. Ivan David, CSc.

Jak a kdo tvoří ceny potravin a jak je to s jejich kvalitou. Rozhovor s mnoha informacemi, o kterých se mlčí (video 01:34:27))

Europoslanec MUDr. Ivan David CSc. a člen předsednictva Agrární komory Ing. Zdeněk Jandejsek, CSc., majitel firmy Rabbit, vám vysvětlí, kdo vás bere na hůl při nákupu potravin, jaká je kvalita našich potravin a potravin z ciziny a kdo systematicky ničí naše zemědělství. Beseda přináší mnoho šokujících informací, o kterých se mlčí.

Kazachstán a Rusko předvedli, že US příručka pro barevné revoluce zastarala

Jako člen Meziparlamentní delegace Evropského parlamentu ke středoasijským republikám jsem se snažil získat informace o vývoji v Kazachstánu. Nyní, kdy je pokus o násilný převrat z větší části potlačen a bezpečnostní síly honí po celé rozlehlé zemi zbytky povstalců, přechází média z režimu přinášení zpráv z „bojiště“ do režimu propagandy proti Rusku. A to je přesně ten správný čas na rekapitulaci vývoje událostí v Kazachstánu během pouličních nepokojů i na zkoumání procesů, které zemi do této situace přivedly.

Co se děje v Kazachstánu?

Zatímco západní média mluví o hněvu lidu a zatčených a mrtvých demonstrantech, situace je o hodně děsivější.

Vystoupení na konferenci Asociace samostatných odborů

O čem budu mluvit:
Jak vnímat Evropskou unii, jaké jsou její cíle, jak jich může dosáhnout, a jak tomu lze případně bránit. To vše se zvláštním zřetelem k zemědělství. Nevyhnu se opakování fakt, která jsou dosti známá, a také pojmenování věcí způsobem, který se držitelům moci nebude líbit.

Jediní dva europoslanci SPD hlasovali proti plánu na výměnu obyvatelstva Evropy (video 13:52)

Hanba je, že čeští europoslanci ve své většině skandálně podporují masovou migraci z Afriky a Asie do Evropy a následnou výměnu evropského obyvatelstva. Česká mainstreamová média o tom mlčí!

Korupce v Evropské komisi a koloniální praktiky Evropské unie (video 17:00)

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura a europoslanec za SPD Ivan David přinášejí skandální informace z Bruselu: korupce a koloniální chování

„Člověk působí extrémy klimatu likvidací oběhu vody – náprava je možná“

S tímto tématem vystoupil na letošní Konferenci Budoucnost evropského zemědělství 2021 ředitel společnosti ENKI, o.p.s. Doc. RNDr. Jan Pokorný, CSc, který se účastnil vzdáleně. Záznam jeho referátu si můžete pustit ZDE