KONFERENCE BUDOUCNOST EVROPSKÉHO ZEMĚDĚLSTVÍ

Konference Budoucnost evropského zemědělství 2021 se koná již příští středu 1. prosince. Vzhledem k aktuální situaci proběhne konference online formou. Celou konferenci budete moci sledovat živě prostřednictvím streamu. Přihlaste se na FB událost zde: https://www.facebook.com/events/238417451509684

Bílé lži

„Žádná lež nezastárne“ (Eurípidés)

Nad mozkem poslušnost a nad rozumem víra a správná příslušnost je víc než v botě díra… (Karel Kryl)*

Český rozhlas se omluvil, že pozval do vysílání vojenského analytika Martina Kollera.
Nehřeš ústy ani sluchem, blahoslavení jsou chudí duchem. (K.H. Borovský)
Do vysílání zvěte jen osvědčené soudruhy! Víra posiluje soudržnost!

Green Deal, protiruské sankce, růst cen… Sečteno podtrženo: „Pryč z EU!“

Parlamentní listy – rozhovor Europoslanec za SPD Ivan David dává nahlédnout do zákulisí jednání Zemědělského výboru Evropského parlamentu, jehož je členem. Zároveň sleduje raketový růst cen energií, potravin, pohonných hmot a dalších, na což mají mimo jiné vliv i plánovaný ambiciózní projekt EU Green Deal nebo protiruské sankce, které rovněž zpětně působí na ceny v […]

Poptávka imigrantů po zdravotní péči sníží dostupnost péče pro Čechy

převzatý rozhovor Europoslanec za SPD a bývalý ministr zdravotnictví za ČSSD Ivan David je lékařem s mnoholetými zkušenostmi a díky svým politickým konexím se dostane k jiným než běžným informacím. I proto jsme se ho zeptali na mnohé z informací, jež s ohledem na současnou zahraničně-politickou i domácí situaci zajímají občany v prvé řadě. A migrační vlna […]

Společnost předsudků

„Dezinformátor“ Jacques Baud říká o válce na Ukrajině: „Žijeme ve společnosti, která soudí dřív, než něco ví.“ Je tohle dezinformace? Těžko.

Děs a hrůza Bruselu. Ivan David popsal lidem v chudém regionu, co tam živí

Evropa jako unitární stát bez hranic, národů a s jednotnou diplomacií. Evropa štědře vítající každého migranta. Evropská unie bez plurality názorů; jste-li opozičník, máte v různých orgánech a institucích EU „šlus“. To je podle europoslance Ivana Davida (SPD) „hrůza a děs“ Bruselu. A k tomu české školství, jdoucí z jedné reformy do druhé, ve snaze, aby všichni byli „happy“ a bez stresu. Objasnil též, proč Kateřina Konečná (KSČM) je v poněkud bezvýchodné situaci, protože levice už dávno není, co bývala.

Europoslanec Ivan David o manipulacích eurounijní byrokratie s cíle zničení evropského zemědělství

Skandály s jedy v ukrajinském obilí a salmonelou v brazilském kuřecím Bruselu nevadí
Plenární zasedání Evropského parlamentu, které tento týden probíhá ve Štrasburku, je „skvělým“ důkazem, že skutečným cílem reformy Společné zemědělské politiky je likvidace zemědělců a výrobců potravin v EU, aby uvolnili tržní prostor pro dovozy ze třetích zemí.

Petr Drulák: Kam se řítí svět?

Prof. Petr Drulák byl hostem Nové republiky ve vinárně 2deci na Vinohradech. Záznam trvá sice 2 hodiny, ale nebudete litovat času.
(video je v těle zprávy)

Co mají společného ukrajinská mouka a indonéské dřevo aneb skrz naskrz zkorumpované instituce Evropské unie

Skandál s dovozem ukrajinského obilí plného jedů názorně ukazuje, jak funguje EU a jaké dopady na výrobce i spotřebitele má liberalizace zahraničního obchodu – nikoli podle potřeb spotřebitelů, ale podle zájmů nadnárodních korporací.

Zákaz chovu a využívání koní jako další krůček…

Dne 24. března 2023 se Evropská komise rozhodla zaregistrovat Evropskou občanskou iniciativu (ECI) s názvem „End The Horse Slaughter Age“ – „Ukončit věk porážek koní“. Organizátoři iniciativy vyzývají Komisi, aby navrhla zákon zakazující chov koní, jejich nadměrnou práci a tvrdý trénink. A také porážku koní, jejich vývoz pro výrobu kožešin, kůže, masa nebo pro výrobu léků či jiných látek. Požadují také zákaz přepravy koní na velké vzdálenosti po Evropě.