„Bojí se říkat pravdu.“ Proč? Od Ivana Davida to zaznělo jasně

29.9. 202239x

Poslanec Evropského parlamentu za stranu Svoboda a přímá demokracie (SPD) Ivan David promluvil k lidu v rámci protivládní akce SPD v Ostravě: „V Evropském parlamentu je třetina idiotů,“ konstatoval. Uvedl své obavy, že se nacházíme v předválečné době. „Oni svou válku chtějí, je to šílenství,“ varoval a volal po vzájemné národní spolupráci.

„V Evropském parlamentu se snažím hájit zájmy občanů České republiky. Hájit je, je ale opravdu obtížné. V Evropském parlamentu je třetina idiotů, třetina lidí, které ovládá strach, a ten zbytek to bohužel nevytrhne,“ řekl europoslanec David úvodem.

A jedním dechem dodal: „Když chci předem vědět, jak dopadne hlasování, tak se podívám na svou přípravu a vím, že z 95 procent to bude úplně naopak, než jak hlasuji já. Tak strašné to je!“

Trval na tom, že s označením „idiot“ nepřehání: „Člověk, který je natolik ovládán nějakou ideologií, že už mu nezbývá prostor na vlastní kritické myšlení, si jiné označení ani nezaslouží,“ pokračoval Ivan David.

„Oni navrhli a odhlasovali zákaz dovozu ruského plynu, že tím dají definitivní úder Putinovi a konečně zničí Rusko. Když se dozvěděli, že to prošlo, tak skákali radostí a křičeli. No, jak označit takové lidi?“ tázal se.

I když v europarlamentu vědí, kam vše směřuje a co se opravdu děje, hlavním cílem je podle Davida udržet se ve svých partajích. „Bojí se říkat pravdu, chtějí být na kandidátkách, chtějí být znovu zvoleni,“ pokračoval europoslanec a mluvil o konkrétních příkladech, například z tamního zemědělského výboru, kde všichni aktivní zemědělci paradoxně podporovali zelený uděl, jehož důsledky pro zemědělství jsou zásadně negativní.

„Likvidace zemědělství je v plném běhu v celé Evropě. Ale my jsme na tom nejhůř, protože to, co v západní Evropě neuplatní na svém trhu, tak s dotacemi dovezou sem, a tím zlikvidují zdejší výrobce. Obchod vládne nad prvovýrobou.

Myslím, že důležitá je pravda, neustále čteme a slyšíme jenom lži. Kdo se řídí chybnými informacemi, nemůže dospět ke správnému rozhodnutí,“ dodal David a sklízel potlesk davu.

V kontextu odsoudil eurokomisařku Věru Jourovou. „To je také důvod, proč se po celé Evropě rychle připravuje zesílení cenzury, v čele s paní eurokomisařkou Jourovou, za kterou jsme se včera s mým kolegou z Evropského parlamentu z naší frakce museli omluvit,“ uvedl a ozvalo se hučení a pískot.

Následně apeloval na to, abychom trvali na vzájemně výhodné spolupráci mezi národními státy v Evropě, zatímco EU volá po vzájemně nevýhodné spolupráci. „Hájí úplně jiné zájmy bez ohledu na to, zda na to lidé zemí Evropské unie doplatí. Skoro všude mají plány národní zhouby, tak jako u nás,“ připomněl David.

„Výjimkou je Maďarsko,“ doplnil europoslanec a opět za svá slova sklidil souhlasný potlesk demonstrantů.

Vyjádřil velké obavy nad vývojem událostí. „Bojím se, že o dnešní době bychom zanedlouho mohli mluvit jako o předválečné. Oni svou válku chtějí, je to šílenství. Neumějí si to představit, vidí to jako počítačovou hru či čekají, že to budou pozorovat z tepla své kanceláře,“ dodal k elitám.

Zmínil komentář ke zničení plynovodu Nord Stream 1 a Nord Stream 2, který na svém twitteru zveřejnil bývalý polský ministr zahraničních věcí Sikorski: „Bravo, Spojené státy.“

„Může se nám snadno stát, že se zbytkem Západu budeme součástí patnácti procent obyvatel planety, která je odkázaná na velmi omezené zdroje a má minimální možnost rozvoje. Jsem bohužel přesvědčen, že se situace bude zhoršovat. Musíme ale věřit tomu, že oni to přeženou a situace, která nastane, která není daleko, bude příležitostí k tomu, vzít si zpět to, co nám patří,“ zakončil s tím, že je zapotřebí vytvořit organizaci, která bude vytvářet plány, jež budeme schopni realizovat, a dívat se do budoucna.

Zdroj: Parlamentní listy

Videozáznam projevu Tomia Okamury – předsedy hnutí Svoboda a přímá demokracie v Ostravě  28.9.2022 ZDE (video 16  minut) – https://www.youtube.com/watch?v=0q_E2alcRc4