Nestydatost Bidena a Radiožurnálu

26.6. 202257x

Dnes odpoledne jsem v autě poslouchal Radiožurnál. V každých zprávách opakovali, že ruská armáda zaútočila raketou na Kyjev, při útoku zahynul jeden člověk a byla zraněna pětiletá holčička. K tomu zaznělo, že útok jako projev ruského barbarství odsoudil prezident Biden.

Nejde o to, že případ je manipulativně vytržen ze sledu událostí a při ostřelování doněcké a luhanské oblasti bylo nejen zraněno ale i zabito během osmiletého ostřelování holčiček mnohem více. Jde o nestydatost Radiožurnálu, že jako oprávněného soudce incidentu vybrala právě prezidenta USA Bidena, který se sám v roce 1999 hrdě hlásil k tomu že prosadil bombardování Jugoslávie při kterém bezprostředně zahynulo asi 2800 civilních občanů. ZDE Samozřejmě bez souhlasu Rady bezpečnosti OSN.

USA má od dob druhé světové války na svědomí desítky agresivních válečných operací s milióny mrtvých civilistů. Jenže podle Radiožurnálu se to nepočítá. Objednávka je na co nejostřejší kritiku Ruska. Nejsem zvědav na jakoukoli objednávku. Žádám od veřejnoprávního média objektivitu, kterou nám trvale dluží. Pročpak se mi v paměti vynořila slova písně Karla Kryla: …na roku ulice, vrah o morálce káže…“